Історія школи


Перша спроба створити в селі Мокрець школу відноситься до 1886 року.

Священик Мокрецької Свято-Успенської церкви Максим Білецький написав прохання архієпископу Володимир-Волинському і Житомирському, щоб у віданні громади залишили сад, який знаходився у власності поміщика Владислава Гутовського, на прибутки від якого можна було побудувати в селі школу, 0днак це прохання залишилось безрезультатно.

Лише в 1893 році було розпочато будівництво церковно-парафіяльної школи.

Для цього було передано громадський склад для зерна. Будівництво в 1895 р. було закінчено і в цьому ж році школа була відкрита. Була в ній лише одна класна кімната. Першого року в школі навчалося 52 учні - 48 хлопчиків і 4 дівчинки. Писали грифелями по грифельних дошках.

З початком першої світової війни населення села, за винятком кількох сімей було евакуйовано в Катеринославську губернію, село Великі Терни. В 1915 р. село було зайняте австрійцями.

Повернулось населення в село в 1919 р., коли наша територія була під владою Польщі. Незабаром знову була відкрита школа. Вона була чотирикласною.Нав-чання велося польською мовою, лише кілька годин на тиждень була рідна мова

У вересні 1939 року в село прийшли червоноармійці. Було встановлено радянську владу. З приходом більшовиків школа продовжувала працювати. Навчан- ня тепер велося українською мовою. Крім місцевих вчителів сюди були направлені вчителі зі східної України.

26 червня 1941 року село Мокрець був окупований німецькими загарбниками.

В 1944 році на початку квітня село Мокрець було звільнене Червоною Армією від німецько-фашистських загарбників.

З 1 вересня 1944 року відновила в селі роботу школа. Навчання проводилось у дві зміни в двох приміщеннях, одне з яких було побудоване ще в 1895 році і в якому розміщувалась церковно-парафіяльна школа, а друге приміщення було колись будинком сільського батюшки (три навчальні кімнати). Всього було 4 навчальні кімнати, піонерська кімната і учительська. Одне з приміщень було продано вчителю Мельничуку К.М. в 1969 році, розібрано і матеріал використано для будівництва житлового будинку. Друге приміщення функціонувало до 2000 року, в ньому містились дві навчальні майстерні, фізичний кабінет, препараторська і навчався молодший клас. З 2000 року це приміщення закрите як аварійне.

В 1944-1945 навчальному році працювали перший, другий, третій класи. Навчання в дітей здійснювали молоді вчителі, які приїхали на Волинь з східних і центральних областей України, з Росії, Білорусії.

Першим директором школи була Сікорська Любов Кирилівна, яка приїхала з Сумської області. Вчителі початкових класів Андрійченко Люба Миколаївна - з Харківської області, Більченко Женя Григорівна - з Вінницької області. Дітей в перші повоєнні роки навчали вчителі: Базик Ганна Леонтіївна, Тарабура Анастасія Миколаївна і Борщ Ганна Іванівна.

З 1 вересня 1946 року було набрано учнів у 5 клас, тобто школа була реорганізована у семирічну.

З 15 серпня 1948 року директором Мокрецької семирічки було призначено Васильчук Ганну Семенівну, яка одночасно викладала біологію, хімію, географію, історію. Вчителем української мови і літератури була Кравченко Валентина Василівна, а її сестра Кравченко Поліна Василівна була першою піонервожатою школи. Частковський Василь Петрович був вчителем математики. Пізніше в село приїхали Купрійчук Олександр Іванович - вчив українську мову і літературу, Кондрацький Віталій Данилович- вчитель іноземної мови, Колосов Федір Михайлович - вчитель російської мови і літератури, фізкультури.

З 1949 року в школу прийшов Львов Іван Григорович, який працював в різні роки вчителем фізичної культури, російської мови, німецької мови. В 1958 році заснував КІД, який згодом переріс в зразковий музей Воїнської слави, та став його незмінним керівником до 2012 року.

В 1949 році відбувся перший випуск семикласників. Першими випускниками школи стали:

1. Кравчук Тетяна Миколаївна - відмінниця (м.Мелітополь, Запорізької обл.)

2. Літвін Євгена - відмінниця (м.Кулик, Львівської обл.)

3. Степанюк Іван Каленикович - відмінник (с.Мокрець)

4. Тригубенко Валентина Іванівна - відмінниця

5. Шостак Іван Йосипович - відмінник

6. Бохняк Петро Федорович (м.Біла Церква)

7. Самчук Василь Михайлович (м.Нововолинськ)

8. Степанюк Люба Олексіївна (с,Блаженик)

9. Кондратюк Наталія Романівна (м. Вол- Волинський)

10.Лукасюк Анатолій

11.Кондратюк Борис Романович

12.Степанюк Фотій Леонтійович (с.Мокрець)

13.Марчук Микола Степанович

14.Припотнюк Володимир Антонович

15.Смолярук Сергій Олексійович (с.Блаженик)

16.Півень Григорій (с.Блаженик)

В 1959 році школа стала восьмирічною.

В 60-х роках на посаду вчителя початкових класів з посади старшої піонервожатої була переведена Тригубенко Валентина Іванівна. В 1961 році на роботу в школу прибули: Тищук Михайло Петрович - вчитель історії і російської мови, Тищук Софія Олексіївна - вчителька української мови і літератури, Жигайлова Галина Григорівна - вчителька російської мови і географії, призначена заступником директора школи з навчально-виховної роботи. Вчителем початкових класів, вихователем групи продовженого дня з 1965 року до 1975 року працював "патріарх" педагогічної праці, краєзнавець Сичик Яків Павлович. Вчителями фізкультури працювали Гладишева Марія Тихонівна, а з 1967 року Мельничук Кіндрат Михайлович. Вчителем музики в 1961 р. працював Панасюк Петро Максимович.

З 1969 року вчителем математики став працювати Степанюк Іван Каленикович, а вчителькою початкових класів Степанюк (Кельвич) Валентина Миколаївна, які були переведені з Туричанської восьмирічної школи. В 1969 р. німецьку мову викладала Дубнюк (Грицак) Вален- тина Петрівна. Піонервожатими школи працювали: Тригубенко (Хільчук) Валентина Іванівна, Кульба (Гуска) Женя Павлівна, Ядчук Марія Іванівна, Васильчук Людмила Олександрівна, Смолюк Лідія Порфирівна, Лавринюк Євгенія Федорівна, Літковець Ганна Андріївна, Герасим'юк Галина Миколаївна, Маїло Василь Миколайович, Грабарчук (Чук) Ольга Панасівна, Попко (Добржинська) Руслана Миколаївна.

В 1974 р. на роботу в школу із райвідділу освіти перейшов працювати Шевчук Віктор Антонович. Вчителями школи працювали:

Кадира Ганна Петрівна - російська мова і література, Козак (Матвіюк) Надія Михайлівна, Бринь Володимир Володимирович, Коптева Надія Анатолівна - вчителями хімії, біології, географії. Вчителями історії працювали Євтушик Людмила Іванівна, Карнак Микола Кирилович, Князь Олександр Михайлович, Бадира Леонід Іванович.

В 1980 році була звільнена з посади директора школи Васильчук Ганна Семенівна у зв'язку з виходом на пенсію по досягненню пенсійного віку і залишена на вчителем хімії та біології. На посаді директора школи Ганна Семенівна пропрацювала 32 роки. Під її керівництвом була значно зміцнена навчально-матеріальна база школи, досягнуто значних успіхів у навчально-виховному процесі, сформовано стійкий педагогічний колектив із місцевих випускників школи.

З 1980 року керівництво школою було доручено Шевчуку Віктору Антоновичу, який на цій посаді пропрацював 14 років до 1994 року. За цей час в школу прийшли працювати вчителі Плевако Галина Іванівна - українська мова і література, Бідзюра Надія Юріївна - німецька мова, Дук Валентина Михайлівна, Чук Ольга Панасівна - педагог-організатор.

З 1994 по 1997 рік директором школи працювала Лук'янова Валентина Іванівна, яка є теж випускницею школи і з 1981 року працювала вчителькою біології, географії, хімії. В 1994 році в школу прийшли працювати Квашук Володимир Миколайович - вчителем музики та історії, Шевчук Михайло Йосипович, Гуска Женя Павлівна - вихователі групи продовженого дня, Дук Ніна Леонідівна - вчителька початкових класів, Швець Тетяна Олександрівна - вчителька української мови. З 1995 року в школі працюють Літковець Олександр Йосипович - вчитель історії, Попко (Добржинська) Руслана Миколаївна - педагог - організатор, працювала Занічковська Людмила Миколаївна - вчителька російської мови.

З 1 вересня 1997 року по 2000 рік директором школи працює Кочергіна Тамара Іванівна. В школу прийшла працювати Радіщук Ірина Юріївна, Літковець Галина Йосипівна, Плевако (Кригер) Наталія Яківна - російська мова, Марчук Святослав Іванович - фізкультура, Сімчук Галина Петрівна - англійська мова.

З 01.02.2000 року по даний час директором школи працює випускник школи Квашук Володимир Миколайович.

З 1 вересня 2000 року заступником директора школи з навчально-виховної роботи працює Літковець Олександр Йосипович. За цей час в школі працювали вчителі: Вілкова Інна Володимирівна - англійська мова, Єфанова Наталія Антонівна - фізика. У 2008 році в школу прийшли

працювати вчителі: Лук'янова Ірина Миколаївна, Чук Інна Петрівна - англійська мова, Машманюк Олександр Васильович - фізика, Карпович Олена Миколаївна - керівник танцювального гуртка, Хільчук Галина Миколаївна - соціальний педагог.

З 1 вересня 2017 року в школу прийшли працювати Поліщук Олена Вікторівна - біологія, Юхимюк Оксана Василівна - географія, хімія, Пилип'юк Ірина Сергіївна - інформатика, Літковець Галина Йосипівна - початкові класи.

В 1994 році школа стала дев'ятирічною: іменується як загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с. Мокрець.

У 2002 році школу було реорганізовано у "Навчально-виховний комплекс школа - дитячий садок" с. Мокрець, а в грудні 2002 року було повернуто попередню назву.

В 2006 році були виділені кошти з районного бюджету і розпочато роботу по добудові учбових корпусів.

У 2007 завдяки внеску громади села Мокрець, коштів Турійської районної ради та Фонду соціальних інвестицій було проведено реконструкцію приміщень школи. Були проведені роботи по заміні пічного опалення на централізоване і побудовано нову котельню.

У 2017 році здійснено добудову правого крила головного корпусу школи на загальну суму 5,5 млн. гривень, в якому розміщуються їдальня, спортивний зал, внутрішні туалети, класні кімнати, проведено благоустрій шкільної території.

В даний час для послуг учнів є 2 навчальні корпуси, шкільна їдальня, бібліотека, музей Воїнської слави, футбольне, гандбольне, баскетбольне, волейбольне поля, гімнастичне містечко.

Відповідно до Рішення Турійської селищної ради від 02.02.2021 року №4/5 загальноосвітня школа І-ІІ ступеня с. Мокрець перейменована на Мокрецьку гімназію Турійської селищної ради Ковельського району Волинської області (Виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб,фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 23.09.2021 року №1001941070005000096).

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати